PRZYGOTUJ SIĘ NA LIPIEC

Już teraz warto przemyśleć i przygotować się na lipcowe zbiory w ogrodzie. Przy dobrej pogodzie warzywa z dnia na dzień dojrzewają. Nagle okazuje się, że mamy w kuchni kosze z ogórkami, cukinią, fasolką szparagową czy groszkiem. Co zrobić, żeby nic się nie zmarnowało?

W pierwszej kolejności zastanówmy się, co w naszym ogrodzie będzie dojrzewać w lipcu. Całkiem możliwe, że mamy fasolkę szparagową, ogórki, cukinię, groszek, agrest czy morele. Czy chcemy te dobroci zjadać na bieżąco, czy zrobimy z nich przetwory?

Do przetworów będziemy potrzebować soli, octu, gorczycy, być może musztardy, czy jeszcze innych artykułów. Te, o długim terminie przydatności warto kupić wcześniej. Za wczasu warto też zaopatrzyć się w różnej wielkości słoiki i zakrętki. Jeśli chcemy zrobić przetwory z ogórków przyda się tkamionkowy garnek. Ten o pięknych wzorach i tłoczeniach może być ozdobą naszej kuchni.

W lipcu zaczynamy też produkcję domowych nalewek, na przykład z orzecha. Warto aby wyglądały się tak samo dobrze jak smakują. Zdobione butelki posłużą nam nie jeden sezon i na pewno upiększą stół na spotkaniach z przyjaciółmi.

Wszystkie produkty do przechowywania przetworów mogą Państwo kupić w Sklepie Ogrodniczym Odyjas. Posiadamy duży wybór słoików i ozdobnych nakrętek, garnków do kiszenia i ozdobnych butelek. Zapraszamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *